Domů
O autorce
OCHRANA ÚDAJŮ
OBCHODNÍ PODMÍNKY
AKČNÍ nabídka
Dřevěné pomůcky
Magnetické pomůcky
Plastové pomůcky
Ostatní pomůcky
Výukové krabičky
Procvičuj s
Multioborové soupravy
Laboratorní soupravy
Stavebnice CHEMIE
Modely do CHEMIE
CD CHEMIE
CD Interaktivní CHEMIE
CD MATEMATIKA
CD PŘÍRODOVĚDA
CD PRVOUKA
Deskové hry
BURZA NÁPADŮ
AKREDITACE
Připravuje se
Ceny
Vzkazy
Reference
Kontakt
Objednávka

Jste právě

návštěvník tohoto webu

Nakupujte pohodlněji na našem eshopu!

 

 

 

ZLOMKY PRO 1.STUPEŇ ZŠ

 

ZPĚT

   

Slouží ke grafickému znázornění zlomků, případně ke znázornění sčítání a odčítání zlomků.  Pomocí magnetických číslic si pak žáci k danému obrázku můžou napsat i číselnou hodnotu zlomku.

Pokud chcete zvětšit obrázek, klikněte na něj.

 

 

Cena pro tabulku s hliníkovým rámem: 1800 Kč

Cena pro tabulku s dřevěným rámem: 1500 Kč

 

Pro některé děti je složitá představa zlomku, či představa jejich sčítání či odčítání. Kruh či daný obdélník na obrázku, můžeme rozdělit na poloviny, třetiny, čtvrtiny, šestiny, osminy, dvanáctiny, dvacetičtvrtiny. Pomocí magnetických zlomků si tak děti mohou utvořit lepší představu o tom, jak vypadá 1/2, 2/3, 3/8 atd....Když se zvolí vhodná kombinace k součtu či odečtu zlomků (výsledek musí být menší nebo roven 1) tak pak uvidí, že tyto zlomky lze graficky velice názorně sečíst či odečíst. Konkrétní příklady na sčítání a odčítání zlomků jsou přiloženy k této tabulce.


Obsah balení :

1 magnetická tabule (buď s hliníkovým nebo s dřevěným rámem) velikosti A3, na níž je na barevné folii natištěná pracovní plocha velikosti A4

Zlomky opatřené magnetem

obdélníkové: 1/2 - 2 kusy, 1/3 - 3 kusy, 1/4 - 4kusy, 1/6 -6 kusů, 1/8 -8 kusů, 1/12 - 12 kusů, 1/24 - 24kusů (barevně odlišené)

kruhové: 1/2 - 2 kusy, 1/3 - 3 kusy, 1/4 - 4kusy, 1/6 -6 kusů, 1/8 -8 kusů, 1/12 - 12 kusů, 1/24 - 24kusů (barevně odlišené)

Sada magnetických číslic (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 -velikost číslice je 4cm) a znamének (+, -, =,zlomková čára) - každá číslice či znaménko je v

uvedené sadě 4x

 

ZPĚT