Domů
O autorce
OCHRANA ÚDAJŮ
OBCHODNÍ PODMÍNKY
AKČNÍ nabídka
Distanční výuka
Dřevěné pomůcky
Magnetické pomůcky
Plastové pomůcky
Ostatní pomůcky
Výukové krabičky
Procvičuj s
Multioborové soupravy
Laboratorní soupravy
Stavebnice CHEMIE
Modely do CHEMIE
CD CHEMIE
CD Interaktivní CHEMIE
CD MATEMATIKA
CD PŘÍRODOVĚDA
CD PRVOUKA
Deskové hry
BURZA NÁPADŮ
AKREDITACE
Připravuje se
Ceny
Vzkazy
Reference
Kontakt
Objednávka

Jste právě

návštěvník tohoto webu

Nakupujte pohodlněji na našem eshopu!

 

 

 

výuková krabička SMĚSI

 

ZPĚT

   

Výuková krabička je souprava didaktických prvků, které usnadní výuku dané látky v chemii.

Pokud chcete zvětšit obrázek, klikněte na něj.

VÝHODA KRABIČKY: Vše k danému tématu najdete v jedné přehledné krabičce

 

 

CENA:

3 700 Kč

 

Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení směsí, jedno CD v PDF s hrami či procvičováním (10 didaktických „papírových“her + 4 strany s procvičováním), z něhož může učitel libovolně tisknout. Pro třídu stačí koupit jednu výukovou krabičku. Žáky rozdělíme do čtyřčlenných skupinek a každá skupina dostane 1 pomůcku. Po cca 5 až 10 minutách pomůcky vyměníme. Každá pomůcka má u sebe stručný návod k použití a také buď samokontrolovací karty s řešením, nebo zalaminovaný list s řešením. Některé pomůcky zaberou více času, některé méně. Pokud by byla některá skupina hotova dříve, lze jim dát k dalšímu procvičování papír vytištěný z CD s procvičováním a hrami.


Obsah balení + stručný popis:
 

1- Kostky – procentová koncentrace 

Sada obsahuje 2 dřevěné kostky.  Na jedné kostce jsou hmotnosti roztoků, na druhé kostce je buď procentová koncentrace, hmotnostní zlomek nebo hmotnost rozpuštěné látky. Chybějící údaj mají děti dopočítat.

Kontrolu provedou pomocí samokontrolovací tabulky.

 

2 - Laminované karty – procentová koncentrace

Sada obsahuje 4 laminované karty z tvrdého kartonu, na nichž je zadání příkladů na procentovou koncentraci a zalaminované kartičky s řešením. Úkolem žáků je vyřešit (každý sám za sebe 4 slovní úlohy na procentovou koncentraci)

 

3 - Společenská hra – směsi 

Společenská hra pro 4 hráče je zhotovena na kartonu velikosti 20cm x 20cm opatřeném laminací (výška kartonu cca 4mm), součástí balení jsou 4 figurky, 1 hrací kostka, pravidla společenské hry a samokontrolovací karty. Každý hráč se s pomocí hrací figurky pohybuje v herním plánu. Na políčkách jsou napsány různé směsi. Pokud stoupne hráč na políčko, musí říci, o jaký typ směsi se jedná. Zda řekl správně, zkontroluje pomocí kartiček ke kontrole. Pokud hráč odpoví správně, posune se o 2 políčka vpřed, pokud odpoví špatně, vrací se o 2 políčka zpět.

 

4 - Zkumavky se stojánkem k tvorbě zadaných směsí 

Sada obsahuje plastový stojánek na zkumavky, plastové zkumavky (18 kusů – pokud se časem zkumavky polámou, lze je nahradit sterilními zkumavkami z lékárny) a zalaminovaný list s úkolem, jaké směsi připravit. Úkolem dětí je připravit dané směsi a napsat, o jaký typ směsi se jedná Látky k přípravě směsí je nutno přinést (nejsou součástí výukové krabičky)

 

5 - Přiřazování (typ směsi + způsob oddělení) 

Sada obsahuje 20 plastových kartiček velikosti 2cm x 3cm se směsí a 20 plastových kartiček, na nichž je napsán způsob oddělení směsí. Úkolem žáků je najít dvojice kartiček (směs + způsob oddělení) Kontrola se provede pomocí zalaminovaných samokontrolovacích kartiček.

 

6 - Kostka – druh směsi 

Sada obsahuje: 1x kostku (na stěnách je napsáno: suspenze, emulze, pěna, mlha, dým, roztok), 4x zalaminovanou tabulku na vkládání směsí- červená, modrá, bílá, žlutá, 4x 32 kartiček s příklady směsí – 32 červených, 32 modrých, 32 bílých, 32 žlutých kartiček a kartičky ke kontrole

Žák hodí kostkou. Podle toho, jaký typ směsi mu padne na kostce, vybere ze svých kartiček sloučeninu a zařadí si ji do své tabulky. Žáci se při házení střídají.

 

7 - Jaké nádobí využijeme k destilaci, filtraci, usazování 

Sada obsahuje zalaminovaný nákres aparatury pro filtraci, usazování a destilaci a plastové kartičky velikosti 3cm x 2cm s názvem nádobí. Žáci musí kartičky vložit na správné místo v aparatuře pro filtraci, usazování a destilaci 

 

8 - CD – SMĚSI (hry a procvičování tématu SMĚSI)

Návody ke všem zmíněným pomůckám najdete také na CD.

 

 

 

ZPĚT