Domů
O autorce
OCHRANA ÚDAJŮ
OBCHODNÍ PODMÍNKY
AKČNÍ nabídka
Distanční výuka
Dřevěné pomůcky
Magnetické pomůcky
Plastové pomůcky
Ostatní pomůcky
Výukové krabičky
Procvičuj s
Multioborové soupravy
Laboratorní soupravy
Stavebnice CHEMIE
Modely do CHEMIE
CD CHEMIE
CD Interaktivní CHEMIE
CD MATEMATIKA
CD PŘÍRODOVĚDA
CD PRVOUKA
Deskové hry
BURZA NÁPADŮ
AKREDITACE
Připravuje se
Ceny
Vzkazy
Reference
Kontakt
Objednávka

Jste právě

návštěvník tohoto webu

Nakupujte pohodlněji na našem eshopu!

 

 

Výuková krabička Slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi

 

ZPĚT

   

Výuková krabička je souprava didaktických prvků, které usnadní výuku dané látky v matematice.

Pokud chcete zvětšit obrázek, klikněte na něj.

VÝHODA KRABIČKY: Vše k danému tématu najdete v jedné přehledné krabičce

 

 

CENA:

3 700 Kč

 

Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení SLOVNÍCH ÚLOH ŘEŠENÝCH LINEÁRNÍMI ROVNICEMI a jedno CD v PDF s procvičováním A HRAMI KE SLOVNÍM ÚLOHÁM (vše opatřeno řešením), z něhož může učitel libovolně tisknout. Pro třídu stačí koupit jednu výukovou krabičku. Žáky rozdělíme do čtyřčlenných skupinek a každá skupina dostane 1 pomůcku. Po cca 5 až 10 minutách pomůcky vyměníme. Každá pomůcka má u sebe stručný návod k použití a také buď samokontrolovací karty s řešením, nebo zalaminovaný list s řešením. Některé pomůcky zaberou více času, některé méně. Pokud by byla některá skupina hotova dříve, lze jim dát k dalšímu procvičování papír vytištěný z CD s procvičováním, kam děti budou vepisovat.


Obsah balení + stručný popis:
 

1 - Pohádka o princezně

Žáci si přečtou pohádku o princezně Matikáně, která zadává svému princi 3 záludné úkoly. Pokud je princ vyřeší, dostane princeznu za ženu. Žáci budou 3 úkoly s pomocí rovnic řešit také. Pohádka je vytištěna na zalaminovaném kartonu velikosti 20cm x 20cm.

2 - Letopočet

Na zalaminovaném kartonu jsou 4 slovní úlohy. Žáci je musí vyřešit pomocí lineárních rovnic. Výsledky pak v tabulce s čísly překryjí žetony. Když čísla, která zůstanou, přečtou po sobě, získají jeden důležitý letopočet.Jejich úkolem je určit, co se v daném roce stalo.

3 - Nakupování

Na šesti zalaminovaných kartičkách jsou slovní úlohy s nákupem potravin. Žáci otočí 1 zalaminovanou kartičku a všichni ze skupiny počítají. Žáci každý sám za sebe musí sestavit rovnici, vypočítat ji a zjistit, kolik kterých potravin Lucinka nakoupila. Ten, kdo jako první správně vypočítá, nabere si dané potraviny. Vítězí ten, kdo má nejvíce potravin.

4 - Spojovatelné kostičky

Na 4 zalaminovaných kartičkách jsou slovní úlohy. Vyřešením slovní úlohy zjistí žáci, kolik kterých kostiček útvar bude obsahovat. Nejedná se o soutěž, žáci spolupracují.

5 - Tvorba slovních úloh

Lucinka dostala k narozeninám bonboniéru, kterou snědla za 3 dny. Žáci si libovolně mění pomocí plastových karet , jaké množství, který den Lucinka snědla. Tím si vytvářejí slovní úlohy, které musí vyřešit.

6 - Laminované karty se slovní úlohou

Na 4 laminovaných kartách jsou 4 různé slovní úlohy. Každý řeší sám za sebe.

7 - Čísla

Na zalaminovaných kartičkách jsou slovní úlohy. Každý si vezme slovní úlohu, zapíše rovnici, vyřeší a vezme si z hromádky čísla., která mu vyšla. Provede kontrolu. Pokud má správně sestavenou rovnici i výsledná čísla., ponechá si zadání i čísla. V opačném případě vrací slovní úlohu i čísla zpět a bere novou slovní úlohu. Cílem je, aby každý získal, co nejvíce plastových čísel.

8 - CD – výuková krabička slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi

Materiály jsou ve formátu pdf, obsahují hry a procvičování k tématu.

 

Návody ke všem zmíněným pomůckám najdete také na CD.

 

 

 

ZPĚT