Domů
O autorce
OCHRANA ÚDAJŮ
OBCHODNÍ PODMÍNKY
AKČNÍ nabídka
Distanční výuka
Dřevěné pomůcky
Magnetické pomůcky
Plastové pomůcky
Ostatní pomůcky
Výukové krabičky
Procvičuj s
Multioborové soupravy
Laboratorní soupravy
Stavebnice CHEMIE
Modely do CHEMIE
CD CHEMIE
CD Interaktivní CHEMIE
CD MATEMATIKA
CD PŘÍRODOVĚDA
CD PRVOUKA
Deskové hry
BURZA NÁPADŮ
AKREDITACE
Připravuje se
Ceny
Vzkazy
Reference
Kontakt
Objednávka

Jste právě

návštěvník tohoto webu

Nakupujte pohodlněji na našem eshopu!

 

 

 

PROCVIČUJ S LUCKOU DĚLENÍ SE ZBYTKEM

 

ZPĚT

   

V krabičce jsou umístěny 4 učební pomůcky určeny k procvičování dělení se zbytkem. U každé pomůcky je stručný návod + kartičky ke kontrole nebo zalaminovaný list ke kontrole.

Pokud chcete zvětšit obrázek, klikněte na něj.

 

 

CENA:

1 700 Kč

 


1-Kostky

Žáci hodí kostkami (na modré kostce je dělenec, na žluté kostce je dělitel) a každým sám za sebe vypočítá příklad do sešitu. Kontrolu výpočtu provedou pomocí samokontrolovací tabulky.

Složení: 2 dřevěné kostky, tabulka ke kontrole
 

2-Plastové přiřazovací kartičky

Žáci skládají dvojice plastových kartiček k sobě (zadání + výsledek)

Složení: 20 plastových kartiček se zadáním příkladu, 20 plastových kartiček s výsledkem, 20 zalaminovaných kartiček ke kontrole

 

3-Dělení se zbytkem s tajenkou

Podle barvy si žáci sestaví trojice. Počítají příklady. V každé trojici je vetřelec (má jiný výsledek než ostatní 2 příklady.) Když pak žáci všechny vetřelce seřadí podle čísel za sebe, dostanou tajenku

Složení: 24 plastových kartiček s příklady


4-Společenská hra – dělení se zbytkem

Žáci hrají společenskou hru. Na jednotlivých políčkách herního plánu jsou příklady na dělení se zbytkem. Děti se v házení velkou barevnou kostkou střídají, v herním plánu se podle barvy hozené na kostce posunuje figurka. Všichni pak počítají daný příklad. Kdo má správně vypočítáno, získá žeton. Cílem je získat, co nejvíce žetonů.

 Složení: Herní plán je na zalaminovaném kartonu velikosti 20cm x 20cm, výšky cca 3 až 4 mm, 1 figurka, barevná kostka, kartičky ke kontrole, žetony

Možnosti využití pomůcky:

  • Každá čtyřčlenná skupina dostane krabičku a dle instrukcí vyučujícího procvičují. Dle počtu čtveřic ve třídě je pak nutno pořídit daný počet krabiček.
  • Lze zakoupit pro třídu 2 krabičky (tím získáme 8 učebních pomůcek). Každá čtveřice dostane 1 učební pomůcku, po cca 10 minutách, čtveřicím učební pomůcku vyměníme za jinou atd….
  • Pokud máte to štěstí a třídu máte rozdělenu na polovinu (tj. ve skupině je max. 16 dětí), stačí Vám pořídit si 1 krabičku. Každá čtveřice dostane 1 učební pomůcku, po cca 10 minutách, čtveřicím učební pomůcku vyměníme za jinou atd….

 

ZPĚT