Domů
O autorce
OCHRANA ÚDAJŮ
OBCHODNÍ PODMÍNKY
AKČNÍ nabídka
Distanční výuka
Dřevěné pomůcky
Magnetické pomůcky
Plastové pomůcky
Ostatní pomůcky
Výukové krabičky
Procvičuj s
Multioborové soupravy
Laboratorní soupravy
Stavebnice CHEMIE
Modely do CHEMIE
CD CHEMIE
CD Interaktivní CHEMIE
CD MATEMATIKA
CD PŘÍRODOVĚDA
CD PRVOUKA
Deskové hry
BURZA NÁPADŮ
AKREDITACE
Připravuje se
Ceny
Vzkazy
Reference
Kontakt
Objednávka

Jste právě

návštěvník tohoto webu

Nakupujte pohodlněji na našem eshopu!

 

 

 

SADA ČESKÝ JAZYK S LUCI A SOFI - 1.STUPEŇ

 

ZPĚT

   

Pokud chcete zvětšit obrázek, klikněte na něj.

VÝHODA této sady: Každý žák má svou vlastní pomůcku

 


CENA:

10 žáků = 11 000 Kč
15 žáků = 16 500 Kč
25 žáků = 27 500 Kč
 

RYCHLÝ NÁKUP NA ESHOPU:

KLIKNI ZDE

 

S ohledem na situaci související s koronavirem jsem se snažila vytvořit pomůcku tak, aby ideálně měl každý žák svou. Pokud by tedy mělo dojít na distanční výuku, může si odnést každé dítě pomůcku domů a dle instrukcí učitele, který mu pošle list s obrázkem k doplnění, může žák vyplnit obrázek tvary a poté vyfotit a odeslat učiteli na kontrolu. Případně může učitel zaslat list s tabulkou (např. s názvy slovních druhů), dítě tam správně vloží plastové kartičky se slovy, pak vyfotí a odešle. Myslím si, že velkou nevýhodou distanční výuky je právě absence pomůcek. Proto jsem se snažila vytvořit pomůcku, která má universálnější využití ve více oblastech českého jazyka a lze využít jak ve výuce ve škole, tak při distanční výuce doma. V případě, že děti nějaké kartičky poztrácejí, jsem schopna chybějící kartičky nechat vytvořit a zaslat.


1 sada obsahuje:

  • 10x 140 plastových kartiček s různými slovy. Každých 20 kartiček má jinou barvu.
  • 10x 42 tvarů (z plastu) ke vkládání do obrázku (omalovánky)
  • 1x CD s listy k vytištění (zadání + řešení)


Využití slov na plastových kartičkách:

Určování slovních druhů:

Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy slovních druhů (může ji zalaminovat, ale nemusí)Poté řekne dětem, ať si vezmou např. všechny modré kartičky se slovy a naskládají je do tabulky k příslušným slovním druhům. Jakmile mají děti hotovo, provede se kontrola.

Určování vzorů podstatných jmen:

Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy vzorů podstatných jmen (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky s podstatnými jmény a naskládají je k příslušným vzorům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

Určování vzorů přídavných jmen:

Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy vzorů přídavných jmen (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky s přídavnými jmény a naskládají je k příslušným vzorům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

Určování druhů u zájmen:

Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy druhů zájmen (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky se zájmeny a naskládají je k příslušným druhům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

Určování druhů u číslovek:

Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy druhů číslovek (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky s číslovkami a naskládají je k příslušným druhům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

Určování časů u sloves:

Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy časů u sloves (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky se slovesy a naskládají je k příslušným časům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

Tvorba jednoduchých vět:

Ze slov lze tvořit jednoduché věty. Děti určují podmět, přísudek, případně přívlastek.


Využití tvarů ke vkládání do obrázku:

K procvičení vzorů podstatných jmen (3 listy na CD) K procvičení pádů u podstatných jmen (2 listy na CD) K procvičení rruhu číslovek (2 listy na CD) K procvičení vzoru přídavných jmen (2 listy na CD) K procvičení časů u sloves (2 listy na CD) K procvičení slovních druhů (4 listy na CD) Žáci vkládají tvary dané barvy do obrázku, podle toho, jaký vzor, druh, čas či pád je v určité časti obrázku přiřazen danému slovu (tj. podstatnému jménu, přídavnému jménu, zájmenu, číslovce, slovesu….)

TIP: Pokud se žákům bude s pomůckou dobře pracovat, je možné si vyrobit vlastní pracovní listy ke vkládání tvarů. Pomůcka má široké využití. Kromě českého jazyka ji může učitel využít i v matematice, či jiných předmětech. Na výrobu pracovních listů není program, pracovní listy si vyrábí učitel sám díky své kreativitě.


Cena:

  • pro 10 žáků (10 sad) – 11 000 Kč (vychází 1 100 Kč na jednu sadu)
  • pro 15 žáků (15 sad) – 16 500 Kč (vychází 1 100 Kč na jednu sadu)
  • pro 25 žáků (25 sad) – 27 500 Kč (vychází 1 100 Kč na jednu sadu)

RYCHLÝ NÁKUP NA ESHOPU:  KLIKNI ZDE

 

 

ZPĚT